Kontzertuak

Cámara 02


Euskalduna Jauregia.   19:30 h.

BOSen Ensemblea

Luis Alberto Requejo, klarinetea
Estefanía Beceiro, tronpa
Miriam Alonso, pianoa
Naiara Ijurco, pianoa
Miriam Cepeda, harmonium
Charles Bingham, biolina
Lila Carolina Vivas, biolina
Adriana Grigoras, biola
Ignacio Araque, biolontxeloa
Christoph Filler, kontrabaxua
Andrea Cazzaniga, zuzendaria

AITA DONOSTIA (1886 – 1956)

Sagar dantza

ANTON BRUCKNER (1824 – 1896)

7. sinfonia Mi Maiorrean

I. Allegro moderato [Arr. Hanns Eisler (1898 – 1962)]
II. Adagio [Arr. Erwin Stein (1885 – 1958)]
III. Scherzo [Arr. Hanns Eisler (1898 – 1962)]
IV. Finale [Arr. Karl Rankl (1898 – 1968)]

DATAK

  • 20 azaroa 2023       Euskalduna Jauregia      19:30 h. Sarrerak Erosi

Ezagutu hemen harpidedunak BOS izatea abantaila guztiak

Info covid

Gertakarien egutegia

Al
As
Az
Og
Or
La
Ig

Erlazionatutako ekitaldiak

Denboraldia 2023-2024
01
Mar
2024
>Musika – Música • 1. Kontzertua

Musika – Música • 1. Kontzertua

Lekua: Arriaga Antzokia

Bilboko Koral Elkartea / Sociedad Coral de Bilbao
Enrique Azurza zuzendaria
Bilbao Orkestra Sinfonikoa
Lucas Macías zuzendaria

JESÚS GURIDI (1886 – 1961)

Eusko irudiak
I. Moderato tranquillo
II. Vivace
III. Tempo de espatadantza
Allegro – Tempo de zortziko – Presto

MODEST MUSSORGSKY (1839-1881)
MAURICE RAVEL (1875-1937)

Cuadros de una exposición
I. Promenade – Gnomus
II. Promenade – El castillo medieval
III. Promenade – Tullerías
IV. Promenade – Bydlo
V. Promenade – Baile de los polluelos dentro del cascarón
VI. Samuel Goldenberg & Schmuyle
VII. Limoges – El mercado
VIII. Catacumbas (Sepulcrum Romanum)
IX. La cabaña sobre patas de gallina (o la choza de Baba-Yaga)
X. La gran puerta de Kiev


Informazioa eta sarrerak

Gehiago ikusi
Denboraldia 2023-2024
03
Mar
2024
>Musika – Música • 49. Kontzertua

Musika – Música • 49. Kontzertua

Lekua: Euskalduna Jauregia

Bilbao Orkestra Sinfonikoa
Lucas Macías oboea eta zuzendaria

FRANZ JOSEPH HAYDN (1732 – 1809)

Sinfonía nº59 en la mayor “Fuego”
I. Presto
II. Andante o più tosto Allegretto
III. Menuetto – Trio
IV. Allegro assai

ALESANDRO MARCELLO (1673 – 1747)

Concierto para oboe y orquesta en re menor
I. Andante e spiccato
II. Adagio
III. Presto

GEORG FRIEDICH HÄNDEL (1685 – 1759)

Música para los Reales Fuegos de Artificio HWV 351
I. Overture
II. Bourrée
III. La paix
IV. La Réjouissance
V. Menuet I & II


Informazioa eta sarrerak

Gehiago ikusi
Denboraldia 2023-2024
04
Mar
2024
>Cámara 06

Cámara 06

Lekua: Euskalduna Jauregia

“EMAKUMEAK”: Frantziako XIX. mendeko emakume konpositoreak
Obras de Nadia Boulanger, Lili Boulanger, Cécile Chaminade y Pauline Viardot

BOSen soprano, xirula eta harpa hirukotea

G. Puccini: “Crisantemi”, hari-laukoterako
G. Verdi: Hari-kuartetoa mi minorrean
BOSen hari-laukotea

Informazioa eta sarrerak
Denboraldia 2023-2024
07 - 08
Mar
2024
>Musika, femenino singularra

Musika, femenino singularra

Lekua: Euskalduna Jauregia

Programa honetako hiru emakume protagonistak emakumeek musika klasikoan izan duren goraldi geldiezinaren isla dira. Esther Yoo biolin-jotzaileak Prokofieven bigarrenari egingo dio aurre, konpositore errusiar horren kontzertuei aurtengo denboraldian eman diegun arreta bereziari amaiera bikaina emateko. Yue Bao etorkizun handiko gazteak Mendelssohnen Eskoziarra obra oroitarazlea zuzenduko du, eta Unsuk Chin konpositore ospetsuak energía eta umorea zabalduko ditu Beethovenen Egmont oberturaren omenaldi berezi batekin.


Charla preconcierto
2024/03/07 • 18:00 • Euskalduna. 5H Aretoa Terraza


Unsuk Chin: Subito con forza
S. Prokofiev: Biolin eta orkestrarako 1. kontzertua re maiorrean, op. 19
F. Mendelssohn: 3. sinfonia la minorrean, op. 56 “Scottish”

Esther Yoo, biolina
Yue Bao, zuzendaria

Informazioa eta sarrerak